Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowość od Supacat i Tata Motors

Wojska lądowe, 10 lutego 2014

Podczas wystawy DEFEXPO-2014, Tata Motors zaprezentowało nowy model samochodu patrolowego, będący owocem współpracy z brytyjskim Supacat.

Prezentowany w Indiach pojazd został przystosowany m.in. do działań w mieście. Dlatego też w miejsce klasycznego stanowiska strzeleckiego, umiejscowionego na dachu przedziału desantu, będzie najprawdopodobniej można zamontować zdalnie sterowany moduł uzbrojenia / Zdjęcie: Supacat

Light Armoured Multipurpose Vehicle (LAMV) 4x4 opracowano na bazie projektu lekkiego samochodu patrolowego, Supacat Protected Vehicle 400 (SPV400), rozwijanego przez brytyjską spółkę z myślą o jego sprzedaży rodzimym siłom zbrojnym (Supacat SPV400, 2010-01-23).

LAMV przystosowany został do transportu 6 osób, w tym 4 żołnierzy desantu. Pojazd opracowano przede wszystkim z myślą o wykonywaniu misji patrolowych, a także wsparcia oddziałów na polu walki. W pierwszej kolejności samochód zostanie zaoferowany indyjskiemu resortowi obrony. Niewykluczone jednak, że w przypadku sukcesu, producenci spróbują zainteresować LAMV inne państwa regionu.

Załogę LAMV chroni kompozytowy pancerz ceramiczny. Producenci zdecydowali się na opancerzenie podłogi, w kształcie litery V oraz zamontowanie specjalnych foteli, pochłaniających energię wybuchu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.