Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Następna próba na wodach Zatoki Bengalskiej

Wojska lądowe, 28 marca 2014

Indie przeprowadziły kolejną próbę pocisku balistycznego na wodach Zatoki Bengalskiej. Tym razem odpalono ćwiczebny Prithvi II.

Dzisiejsze odpalenie Prithvi II stanowiło element szkolenia operatorów. Pocisk znajduje się już bowiem w służbie / Zdjęcie: India TV

Próba została przeprowadzona dziś o 09:45 czasu miejscowego z kompleksu startowego nr 3, umieszczonego na terenie poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Podobnie jak próba przeprowadzona przed 2 miesiącami (Kolejna udana próba Prithvi II, 2014-01-07), także i tak zakończyła się powodzeniem, spełniając wszystkie wymagania przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO).

To już druga na przestrzeni ostatnich dni próba indyjskiego pocisku balistycznego, do której doszło na wodach Zatoki Bengalskiej (Próba indyjskiego pocisku balistycznego, 2014-03-26). W poniedziałek DRDO odpaliło z podwodnej wyrzutni pocisk balistyczny rodziny K. Początkowo media informowały o tym, że prowadzono próbę rozwijanego w dalszym ciągu K-4 o zasięgu 3500 km. Z czasem jednak część przekazów medialnych zaczęła informować, że w rzeczywistości doszło do odpalenia testowanego od dłuższego czasu K-15, mogącego razić cele z odległości 700-750 km. Obydwa typy pocisków mają być przenoszone przez rodzime indyjskie atomowe okręty podwodne typu Arihant (Atomowy okręt podwodny Indii w 2015, 2014-02-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.