Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

APKWS dla MH-60S

Lotnictwo wojskowe, 01 kwietnia 2014

US Navy przeprowadziła próbne odpalenia pocisków APKWS z pokładu śmigłowca MH-60S.

MH-60S w trakcie próbnych strzelań APKWS / Zdjęcie: US Navy

US Navy poinformowała o przeprowadzeniu prób nowych wyrzutni Digital Rocket Launcher (DRL), przeznaczonych dla śmigłowców MH-60S. Dzięki nim wiropłaty mogą odpalać pociski APKWS.

Wszystkie prace mające na celu przystosowanie MH-60S do przenoszenia DRL i APKWS zostały wykonane w ciągu niespełna 24 miesięcy. Pierwsze próbne strzelania przeprowadzono jesienią ub.r.

Dotychczas wyprodukowano 22 DRL. Nowe wyrzutnie umożliwiają odpalanie pocisków APKWS pojedynczo, krótkimi seriami i salwą.  Jako pierwsze zostaną w nie uzbrojone śmigłowce MH-60S, ze składu eskadry HSC-15, które latem br. zostaną wysłane do działań bojowych.

W dalszej kolejności zdolność odpalania APKWS uzyskają MH-60R i być może inne statki powietrzne lotnictwa US Navy. Do użycia pocisków tego typu przystosowano już śmigłowce AH-1Z i UH-1Y (Odpalenie APKWS z Cobry, 2007-10-03), bezzałogowce MQ-8B (APKWS na MQ-8B, 2012-09-19) oraz samoloty A-10 i AT-6C (A-10 odpala APKWS II, 2013-04-03, Precyzyjna Hydra na AT-6C, 2012-02-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.