Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podzespoły od Saaba dla Badgerów 8x8

Wojska lądowe, 23 kwietnia 2014

Szwedzki Saab otrzymał zlecenie od fińskiej Patrii na dostawę elementów wyposażenia pokładowego kołowych transporterów opancerzonych Badger 8x8, produkowanych dla wojsk lądowych RPA.

Zamówione przez RPA kto Badger 8x8 będą występować w 5 odmianach, w tym m.in. jako wozu wsparcia ogniowego, dowodzenia oraz transportera opancerzonego. Pewne elementy wyposażenia pokładowego będą jednak standardowe, co daje szansę Saabowi na kolejne zlecenia związane z ich produkcją / Zdjęcie: Denel Land Systems

Porozumienie dotyczy dostawy wybranych elementów wyposażenia pokładowego kto Badger 8x8, w tym wyświetlaczy wielofunkcyjnych oraz kamer do obserwacji pola walki. Szczegóły zamówienia złożonego przez fińskie Patria Land Services Oy, w tym liczba zestawów, nie zostały podane do wiadomości. Najprawdopodobniej chodzi jednak o doposażenie 16 wozów pierwszej transzy, które powstaną na terenie zakładów Patrii w Hämeenlinna.

Dostawy zamówionego wyposażenia zostaną zrealizowane w latach 2014-2016. Natomiast pierwsze Badgery 8x8 trafią do odbiorcy w drugiej połowie 2015 (Badgery dwa razy droższe, 2014-02-28). Choć szwedzki producent nie mówi tego wprost, jest prawdopodobne, że otrzyma kolejne zamówienia na wspomniane elementy wyposażenia pokładowego transporterów, złożone przez południowoafrykańskie Denel Land Systems, które odpowiadać będzie za produkcję pozostałych wozów tego modelu. Docelowo wojska lądowe RPA zamierzają wprowadzić do służby 238 pojazdów opartych na projekcie Patria AMV 8x8.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.