Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podzespoły od Saaba dla Badgerów 8x8

Wojska lądowe, 23 kwietnia 2014

Szwedzki Saab otrzymał zlecenie od fińskiej Patrii na dostawę elementów wyposażenia pokładowego kołowych transporterów opancerzonych Badger 8x8, produkowanych dla wojsk lądowych RPA.

Zamówione przez RPA kto Badger 8x8 będą występować w 5 odmianach, w tym m.in. jako wozu wsparcia ogniowego, dowodzenia oraz transportera opancerzonego. Pewne elementy wyposażenia pokładowego będą jednak standardowe, co daje szansę Saabowi na kolejne zlecenia związane z ich produkcją / Zdjęcie: Denel Land Systems

Porozumienie dotyczy dostawy wybranych elementów wyposażenia pokładowego kto Badger 8x8, w tym wyświetlaczy wielofunkcyjnych oraz kamer do obserwacji pola walki. Szczegóły zamówienia złożonego przez fińskie Patria Land Services Oy, w tym liczba zestawów, nie zostały podane do wiadomości. Najprawdopodobniej chodzi jednak o doposażenie 16 wozów pierwszej transzy, które powstaną na terenie zakładów Patrii w Hämeenlinna.

Dostawy zamówionego wyposażenia zostaną zrealizowane w latach 2014-2016. Natomiast pierwsze Badgery 8x8 trafią do odbiorcy w drugiej połowie 2015 (Badgery dwa razy droższe, 2014-02-28). Choć szwedzki producent nie mówi tego wprost, jest prawdopodobne, że otrzyma kolejne zamówienia na wspomniane elementy wyposażenia pokładowego transporterów, złożone przez południowoafrykańskie Denel Land Systems, które odpowiadać będzie za produkcję pozostałych wozów tego modelu. Docelowo wojska lądowe RPA zamierzają wprowadzić do służby 238 pojazdów opartych na projekcie Patria AMV 8x8.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.