Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Badgery 8x8

Wojska lądowe, 02 października 2013

Południowoafrykańska Denel Land Systems otrzymała zlecenie na dostawę 238 kołowych transporterów Badger 8x8. Konstrukcja pojazdu oparta jest na fińskim Patria AMV.

Produkcja Badger 8x8 ma się odbywać w ramach realizacji postanowień porozumienia zawartego w 2007 między Armscor a Denelem (Projekt Hoefyster). Według wcześniejszych doniesień medialnych, południowoafrykański producent miał dostarczyć wojskom lądowym RPA 268 pojazdów / Zdjęcie: Denel Land Systems

Wartość zlecenia ma wynieść 790 mln USD. W ramach jego realizacji Denel (Denel z B&T, 2013-08-31, Nowa generacja Casspira, 2013-04-16, Ćwierć wieku G6, 2012-03-17, Udane zakończenie testów Mokopy, 2011-01-27) dostarczy wojskom lądowym RPA ponad 230 kto (pierwotnie była mowa o zakupie nawet 268 pojazdów) kto Badger 8x8 w 5 wersjach, w tym jako wozu wsparcia ogniowego, dowodzenia oraz transportera opancerzonego.

Pojazd to zmodyfikowana odmiana fińskiego wozu Patria AMV, podobnie jak używany przez Wojsko Polskie transporter Rosomak. Denel będzie odpowiedzialny za doposażenie wozów w systemy uzbrojenia, w tym m.in. oferowane przez siebie 30-mm armaty GI 30 i 60-mm odtylcowo ładowane moździerze wieżowe M10, być może również 155-mm armatohaubice (Udane testy T7, 2011-08-08).

Przyszłe uzbrojenie kto Badger ICV ujawnione przez Denel Land Systems we wrześniu na targach DSEI w Londynie - z lewej 30-mm armata napędowa GI 30 CamGun, z prawej 60-mm system moździerzowy ładowany odtylcowo, przystosowany do mocowania w wieży M10 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Dostawy Badger 8x8 mają rozpocząć się w sierpniu 2015 i potrwać przez 8 do 10 lat. Pojazdy mają zastąpić obecnie użytkowane przez SANDF konstrukcje, w tym m.in. transportery opancerzone Ratel 20/60/90.

Produkcja kto Badger 8x8 będzie odbywała się na miejscu w RPA, dzięki transferowi technologii z Patrii. Udział południowoafrykańskich przedsiębiorstw w procesie, w tym m.in. w dostawach podzespołów, ma wynieść 70%. Całe przedsięwzięcie ma się też przyczynić do utworzenia około 2 tys. nowych miejsc pracy.

Program Hoefyster już przyniósł pozytywne skutki dla przemysłu południowoafrykańskiego. W lipcu 2012 Denel podpisał kontrakt o wartości 343 mln euro na dostawy systemów wieżowych do Malezji do transporterów FNSS/Deftech AV-8 (Bliżej malezyjskiego Parsa, 2011-06-06). Obejmuje on dostarczenie 69 dwuosobowych wież z 30-mm armatami GI 30 i 54 wież z tymi samymi działami oraz wyrzutniami ppk Ingwe z Denel Dynamics, łącznie z dostawami 216 tych pocisków, jak też 54 lekkich zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia.

Co ciekawe, zgoda na rozpoczęcie produkcji seryjnej Badger 8x8 została wydana przez resort obrony RPA już w lutym 2013. Niemniej, umowa musiała jeszcze uzyskać zielone światło od rządowej agencji zamówień wojskowych Armscor, do czego doszło dopiero niedawno.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.