Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MEADS tylko niemiecki?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 czerwca 2014

Zdaniem przedstawicieli niemieckiego oddziału MBDA, władze w Berlinie mogą zdecydować się na samodzielne kontynuowanie programu MEADS.  

Wyrzutnia MEADS w konfiguracji dla Niemiec, przystosowana do transportu samolotem A400M / Zdjęcie: MEADS Int.

Wolfram Lautner, rzecznik MBDA Deutschland, stwierdził, iż jeszcze w br. rząd Niemiec może zadecydować o samodzielnym kontynuowaniu programu MEADS (MEADS z certyfikatem AIMS, 2014-05-21). Berlin może wydać ok. 3 mld Euro (12,4 mld zł) na przystosowanie MEADS do niemieckich wymagań i zintegrowanie pocisków IRIS-T. Zdolność operacyjna systemu byłaby zgłoszona w 2018-2019 – dodał Wolfram Lautner.

Przed końcem br. niemiecki resort obrony ma wystosować zapytania ofertowe do MEADS Int. albo do Raytheona, oferującego modernizację systemów Patriot, używanych przez niemieckie siły zbrojne. Według Lautnera koszt systemu obrony powietrznej opartego na MEADS powinien zamknąć się sumą 2,5-3 mld Euro.

Niemcy mogą kontynuować program MEADS samodzielnie, nawet jeżeli Włosi zrezygnują z udziału w przedsięwzięciu, a Polska zakupi inne systemy OP – podkreślił Wolfram Lautner. Niemiecka wersja MEADS miałaby wykorzystywać już opracowane elementy: system zarządzania walką, radiolokator i wyrzutnię.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.