Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MEADS z certyfikatem AIMS

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 maja 2014

System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej MEADS (Medium Extended Air Defense System) uzyskał certyfikat o interoperacyjności z systemem identyfikacji swój-obcy NATO Mark XII/XIIA.

Podsystem identyfikacji swój-obcy (IFF) dookólnych zestawów radiolokacyjnych systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego MEADS uzyskał certyfikat pracy w standardzie Mark XII/XIIA / Zdjęcie: MEADS International

Podsystem identyfikacji swój-obcy (IFF) MEADS pracujący w Mode 5 uzyskał certyfikat ze strony Biura Programowego International AIMS (Air Traffic Control Radar Beacon System, Identification Friend or Foe, Mark XII/XIIA, Systems) Departamentu Obrony USA, potwierdzający jego interoperacyjność z systemem NATO Mark XII/XIIA. Umożliwia on tym samym pełną identyfikację sojuszniczych statków powietrznych wyposażonych w transpondery IFF, minimalizującą ryzyko błędnego obrania ich za wrogi cel przez dookólne radary obserwacji i kierowania ogniem MFCR (Multifunction Fire Control Radar) (Próba MFCR, 2013-10-22) MEADS i przypadkowego zniszczenia przez pociski rakietowe PAC-3 MSE (Pierwsze zlecenie na PAC-3 MSE, 2014-04-29).

 Certyfikacja AIMS to duży sukces marketingowy producenta systemu, spółki MEADS International, który jest jednym z oferentów biorących udział w przetargu na system obrony powietrznej w Polsce (Izrael rezygnuje z Tarczy Polski?, 2014-05-15). Potwierdza również deklarowany przez wspomniany podmiot duży potencjał operacyjny systemu, który udowodniony już został podczas niedawnych prób ogniowych na terenie ośrodka testowego US Army White Sands w Nowym Meksyku (Udana próba MEADS, 2013-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra