Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CRH-60 na prostej?

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 27 czerwca 2014

USAF złożyło zlecenie na opracowanie konstrukcji i wstępną produkcję nowych śmigłowców ratownictwa bojowego (CSAR) o wartości 1,28 mld USD.

USAF muszą jak najszybciej wymienić flotę obecnie używanych śmigłowców HH-60G Pave Hawk. W planach dowództwa jest zakup około 112 nowych wiropłatów CSAR, za 7,9 mld USD. Cena zawiera wszystkie opcje przyszłej umowy, a także pakiety wsparcia technicznego i szkoleniowego / Zdjęcie: USAF

Zlecenie otrzymał Sikorsky, współpracujący z Lockheed Martin. Kontrakt obejmuje opracowanie i produkcję czterech nowych śmigłowców ratownictwa bojowego nazwanych CRH-60. Ich konstrukcja jest oparta obecnie używanych UH-60M (Kontrakt na CRH najpóźniej w czerwcu , 2014-03-05).

Wartość zamówienia wynosi 1,28 mld USD (3,9 mld zł). Docelowo, w ramach programu Combat Rescue Helicopter, USAF zamierza zakupić 112 statków powietrznych tego typu za 7,9 mld USD (24,1 mld zł). Cena zawiera w sobie koszt wsparcia technicznego i szkoleniowego. Nowe śmigłowce zastąpią wysłużone HH-60G Pave Hawk.

Próby opracowania nowego śmigłowca, początkowo w ramach programu CSAR-X, ciągną się od ponad dekady. Pierwotny przetarg na uzbrojone wiropłaty poszukiwawczo-ratownicze wygrał Boeing, ale po proteście m.in. ze strony Sikorsky’ego wymagania zmieniono, a procedura została wznowiona.

Dostawy wszystkich śmigłowców CRH-60 mają zostać zrealizowane w ciągu 14 lat od podpisania porozumienia (wstępnie planuje się wymianę wszystkich starszych wiropłatów do 2029). Wymusza to potrzeba wycofania ze służby wspomnianych HH-60G, które ze względu na wiek i stopień zużycia, nie gwarantują już nie tylko powodzenia misji, ale i bezpieczeństwa załogi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.