Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na LEDS-50

Wojska lądowe, 18 września 2014

Saab otrzymał pierwsze zlecenie na dostawy systemu aktywnej samoobrony, LEDS-50 Mk2.

Elementy oferowanego przez Saab systemu aktywnej samoobrony pojazdów zamontowano dotąd m.in. w holenderskich bojowych wozach piechoty CV9035NL / Zdjęcie: MO Holandii

Zlecenie, od niewymienionego z nazwy nabywcy, ma wartość 48 mln SEK (22 mln zł). Szwedzki producent nie podaje szczegółów dotyczących terminarza dostaw LEDS-50 (Land Electronic Defense System), ani też liczby zakupionych zestawów.

LEDS-50 składa się m.in. z 4 układów obserwacji poziomej LWS-300 o zachodzących na siebie polach obserwacji. Dodanie układu LWS-500 pozwoli na ochronę pojazdu także przed atakami z góry oraz zmniejszenie wpływu fałszywych sygnałów o zagrożeniach, spowodowanych odbiciami wiązek laserowych, na pracę całego systemu.

Według przedstawicieli Saaba, ogłoszone wczoraj zamówienie potwierdza rosnącą rolę systemów aktywnej samoobrony pojazdów wojskowych na globalnym rynku uzbrojenia. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie w postaci systemu ASPRO-A/Trophy oferuje izraelski Rafael. Produkt miał wykazać się dużą skutecznością podczas niedawnej operacji wojskowej Izraela w Strefie Gazy (Skuteczny Trophy, 2014-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.