Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Boxerów dla Niemiec

Wojska lądowe, 17 listopada 2014

Władze Niemiec zamierzają zakupić kolejne 131 pojazdów opancerzonych rodziny Boxer 8x8.

Pojazdy opancerzone rodziny Boxer produkowane są przez Artec GmbH, joint-venture Krauss-Maffei Wegmann i Rheinmetall MAN Military Vehicles. Wozy były dotąd eksploatowane podczas misji ISAF w Afganistanie, gdzie zebrały dobre opinie od żołnierzy niemieckiego kontyngentu / Zdjęcie: MO Niemiec

Rozmowy z producentem pojazdów, konsorcjum Artec GmbH, powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni. Na zakup kolejnych Boxerów Niemcy zamierzają przeznaczyć 2,6 mld zł (620 mln euro). Dostawy pojazdów powinny rozpocząć się w 2016. Dotychczasowy portfel zamówień na niemieckie Boxery zamykał się liczbą 272 wozów, w większości w odmianie kołowych transporterów opancerzonych oraz ambulansu (Setny Boxer dla Niemiec, 2012-02-07).

Decyzję o zakupie kolejnej transzy pojazdów ułatwiły m.in. pozytywne doświadczenia Bundeswehry z ich eksploatacji podczas misji ISAF w Afganistanie (Boxery w Afganistanie, 2011-08-03). Według niemieckich mediów, wpływ na stanowisko Berlina mogły też mieć zawirowania systemu bezpieczeństwa w Europie.

Warto zaznaczyć, że poza Niemcami, na zakup Boxerów zdecydowała się również Holandia. Oba państwa złożyły dotąd zamówienie na 472 wozy tej rodziny, z czego 200 zasili Koninklijke Landmacht (wojska lądowe Holandii). Wiosną, Holendrzy odebrali pierwszego Boxera w odmianie ambulansu (Pierwszy Boxer AMB przekazany, 2014-04-23). Wcześniej do Holandii trafiały pojazdy szkoleniowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra