Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy w budowie indyjskich OP

Marynarka wojenna, 28 sierpnia 2014

Budowa pierwszego z indyjskich konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Scorpène zmierza ku końcowi. Niebawem rozpoczną się próby morskie.

Część indyjskich OP typu Scorpène zostanie podporządkowana dowództwu Zachodniego Dowództwa marynarki wojennej z siedzibą w Bombaju. Ich portem macierzystym będzie budowana od dekady baza INS Kadamba w pobliżu Karwar / Zdjęcie: MO Indii

Władze Indii poinformowały, że zakończono już montaż poszczególnych sekcji kadłuba OP, a obecnie trwają prace wykończeniowe na jego pokładzie. W najbliższym roku okręt rozpocznie pierwsze próby, najpierw w suchym doku, a następnie na morzu. Testy jednostki potrwają rok. Jeżeli przebiegną bez problemów, okręt zostanie przekazany marynarce wojennej Indii w 2016, zgodnie z aktualnym, choć już wielokrotnie modyfikowanym, terminarzem (Scorpene jednak wcześniej?, 2013-12-11).

Wizytujący odpowiedzialne za budowę Scorpène zakłady Mazagon Dock Limited (MDL) w Bombaju, minister obrony i finansów Indii, Arun Jaitley (na zdjęciu drugi od prawej, tuż obok wybranego wiosną nowego dowódcy marynarki wojennej, admirała Robina Kumara Dhowana), potwierdził jednocześnie wcześniejsze doniesienia o wybraniu już imion dwóch pierwszych jednostek tego typu. Pierwszy otrzyma imię INS Kalvari, a drugi INS Khanderi – na cześć pierwszych okrętów podwodnych w historii marynarki wojennej Indii, wprowadzanych do służby w 1967 i 1968.

Zgodnie z przyjętym terminarzem, pozostałe okręty będą przekazywane odbiorcy w 8 miesięcy po sobie, tak by pierwsze z nich uzyskały całkowitą zdolność operacyjną w latach 2017-2018. Poza przebiegiem prób morskich oraz szkolenia załóg, będzie to jednak uzależnione m.in. od postępów w zakupie 98 ciężkich torped (Indie ratują przetargi kosztem Finmeccaniki, 2014-08-25, Indyjskie Scorpene bez torped, 2014-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.