Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Władiwostok 27 listopada?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 listopada 2014

Media spekulują, że śmigłowcowiec desantowy Władiwostok, typu Mistral, zostanie przekazany Rosji 27 listopada. Ma wyjść z St. Nazaire w towarzystwie okrętu szkolnego Smolnyj.

Francuskie media spekulują, że rosyjska załoga może uprowadzić okręt Władiwostok. Desantowiec stoi w Louis Joubert Lock, który jest wykorzystywany przez jednostki opuszczające port. Technicznie samodzielne opuszczenie portu jest jednak niemożliwe bez pomocy z zewnątrz / Zdjęcie: Bernard Grua – nomistralforputin

Nieoficjalne źródła we Francji mówią, że zawarto nieoficjalne porozumienie z Rosją dotyczące daty przekazania śmigłowcowca desantowego Władiwostok typu Mistral. Miałoby to nastąpić w nocy z 27 na 28 listopada. To wówczas z St. Nazaire ma wyjść rosyjski okręt szkolny Smolnyj, któremu może towarzyszyć desantowiec

Za takim rozwiązaniem ma świadczyć zgoda na zaokrętowanie rosyjskiej załogi na okręcie Władiwostok. Według nieoficjalnych źródeł, marynarze WMF zaokrętowali się tam z wyposażeniem osobistym. Zarówno źródła francuskie, jak i rosyjskie podkreślają jednak, że ostateczna decyzja należy do prezydenta Francji, Francoise Hollande’a.

Śmigłowcowiec desantowy Władiwostok typu Mistral został zwodowany 15 października 2013. Według umowy, miał zostać przekazany WMF FR do 14 listopada 2014 (Przekazanie Władiwostoka w połowie listopada, 2014-10-28). Z St. Nazaire ma przepłynąć do Kronsztadu, gdzie powinny zostać na nim zamontowane systemy uzbrojenia i dodatkowe wyposażenie. Jednak kryzys polityczny, związany z rozwojem wydarzeń na Ukrainie, i embargo, nałożone na Rosję przez Unię Europejską i inne organizacje, spowodowały wstrzymanie realizacji kontraktu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.