Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Władiwostok 27 listopada?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 listopada 2014

Media spekulują, że śmigłowcowiec desantowy Władiwostok, typu Mistral, zostanie przekazany Rosji 27 listopada. Ma wyjść z St. Nazaire w towarzystwie okrętu szkolnego Smolnyj.

Francuskie media spekulują, że rosyjska załoga może uprowadzić okręt Władiwostok. Desantowiec stoi w Louis Joubert Lock, który jest wykorzystywany przez jednostki opuszczające port. Technicznie samodzielne opuszczenie portu jest jednak niemożliwe bez pomocy z zewnątrz / Zdjęcie: Bernard Grua – nomistralforputin

Nieoficjalne źródła we Francji mówią, że zawarto nieoficjalne porozumienie z Rosją dotyczące daty przekazania śmigłowcowca desantowego Władiwostok typu Mistral. Miałoby to nastąpić w nocy z 27 na 28 listopada. To wówczas z St. Nazaire ma wyjść rosyjski okręt szkolny Smolnyj, któremu może towarzyszyć desantowiec

Za takim rozwiązaniem ma świadczyć zgoda na zaokrętowanie rosyjskiej załogi na okręcie Władiwostok. Według nieoficjalnych źródeł, marynarze WMF zaokrętowali się tam z wyposażeniem osobistym. Zarówno źródła francuskie, jak i rosyjskie podkreślają jednak, że ostateczna decyzja należy do prezydenta Francji, Francoise Hollande’a.

Śmigłowcowiec desantowy Władiwostok typu Mistral został zwodowany 15 października 2013. Według umowy, miał zostać przekazany WMF FR do 14 listopada 2014 (Przekazanie Władiwostoka w połowie listopada, 2014-10-28). Z St. Nazaire ma przepłynąć do Kronsztadu, gdzie powinny zostać na nim zamontowane systemy uzbrojenia i dodatkowe wyposażenie. Jednak kryzys polityczny, związany z rozwojem wydarzeń na Ukrainie, i embargo, nałożone na Rosję przez Unię Europejską i inne organizacje, spowodowały wstrzymanie realizacji kontraktu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.