Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie rufy rosyjskiego Mistrala

Marynarka wojenna, 27 czerwca 2013

W St. Petersburgu wodowano rufową część kadłuba śmigłowcowca desantowego Władiwostok – pierwszego z dwóch kupionych przez FR od DCNS okrętów typu Mistral.

Rufa śmigłowcowca desantowego Władiwostok wkrótce po wodowaniu / Zdjęcie: delta

Uroczystość wodowania rufowej części śmigłowcowca desantowego DWKD Władiwostok odbyła się wczoraj o 10:00 – zgodnie z planem – w stoczni Bałtijskij Zawod w St. Petersburgu. Wzięli w niej udział przedstawiciele francuskich STX-France i DCNS oraz OSK i Rosoboroneksportu. Rufę przycumowano do nabrzeża, gdzie będzie przygotowywana do transportu do stoczni St. Nazaire. W drogę ma wyruszyć 8 lipca, by dotrzeć do celu 25 lipca. Cały kadłub ma zostać wodowany jesienią.

Jeszcze niedawno w Rosji pojawiały się głosy, że MO FR zrezygnowało z udziału rodzimych stoczni w budowie kadłuba Władiwostoka. Wiceminister Jurij Borisow twierdził, że stocznia w St. Petersburgu ma trudności z terminowym wykonaniem jego rufy. Przedstawiciele Bałtijskowo Zawoda temu zaprzeczali, informując że prace prowadzone są zgodnie z kontraktem.

W 2011 FR zamówiła dwa okręty typu Mistral za blisko 1,2 mld Euro. Pierwszy z nich – Władiwostok ma zostać dostarczony WMF Rosji jesienią 2014 (Stępka pod Władywostok, 2013-02-01, Rosyjskie Mistrale nabierają kształtów, 2012-07-17). Stępkę pod budowę drugiego z nich – Sewastopol położono 18 czerwca br. Budowa jego rufy ma rozpocząć się w St. Petersburgu 4 lipca. Okręt ma trafić do WMF FR w 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.