Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie Władiwostoka w połowie listopada

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 października 2014

Pierwszy okręt desantowy-śmigłowcowiec typu Mistral, Władiwostok, zostanie przekazany WMF w połowie listopada.

Ceremonia przekazania Władiwostoka zaplanowana jest na 14 listopada / Zdjęcie: STX France

Według doniesień agencji Nowosti, przekazanie załodze Wojenno-Morskowo Fłota FR (WMF), okrętu Władiwostok, pierwszego z dwóch zamówionych okrętów desantowych-śmigłowcowców typu Mistral, odbędzie się 14 listopada w stoczni STX France w St. Nazaire. Agencja powołuje się na informacje uzyskane od przedstawiciela związku zawodowego miejscowych dokerów.

Wiadomość tę, pośrednio, potwierdził Anatolij Punczuk, zastępca dyrektora Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-przemysłowej (FSWTS). Według niego, Władiwostok powinien wejść do służby w WMF przed końcem br. Drugi okręt, Sewastopol, dołączy do niego w 2015 (Rosjanie rozpoczynają szkolenie we Francji, 2014-06-30). Kontrakt zawarty pomiędzy Rosją i Francją zostanie wypełniony w całości, zgodnie z ustalonymi warunkami – podkreślił Punczuk.

We wrześniu prezydent Francji, Francois Hollande, ostrzegł Moskwę, że dostawa Mistrali może zostać wstrzymana, jeżeli kryzys na Ukrainie nie zostanie zażegnany. W odpowiedzi władze rosyjskie zagroziły podjęciem kroków prawnych (Kroki prawne w sprawie Mistrali, 2014-10-02). Jak widać obie strony doszły do porozumienia i postanowiły nie zmieniać warunków zawartych wcześniej umów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra