Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przekazanie Władiwostoka w połowie listopada

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 października 2014

Pierwszy okręt desantowy-śmigłowcowiec typu Mistral, Władiwostok, zostanie przekazany WMF w połowie listopada.

Ceremonia przekazania Władiwostoka zaplanowana jest na 14 listopada / Zdjęcie: STX France

Według doniesień agencji Nowosti, przekazanie załodze Wojenno-Morskowo Fłota FR (WMF), okrętu Władiwostok, pierwszego z dwóch zamówionych okrętów desantowych-śmigłowcowców typu Mistral, odbędzie się 14 listopada w stoczni STX France w St. Nazaire. Agencja powołuje się na informacje uzyskane od przedstawiciela związku zawodowego miejscowych dokerów.

Wiadomość tę, pośrednio, potwierdził Anatolij Punczuk, zastępca dyrektora Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-przemysłowej (FSWTS). Według niego, Władiwostok powinien wejść do służby w WMF przed końcem br. Drugi okręt, Sewastopol, dołączy do niego w 2015 (Rosjanie rozpoczynają szkolenie we Francji, 2014-06-30). Kontrakt zawarty pomiędzy Rosją i Francją zostanie wypełniony w całości, zgodnie z ustalonymi warunkami – podkreślił Punczuk.

We wrześniu prezydent Francji, Francois Hollande, ostrzegł Moskwę, że dostawa Mistrali może zostać wstrzymana, jeżeli kryzys na Ukrainie nie zostanie zażegnany. W odpowiedzi władze rosyjskie zagroziły podjęciem kroków prawnych (Kroki prawne w sprawie Mistrali, 2014-10-02). Jak widać obie strony doszły do porozumienia i postanowiły nie zmieniać warunków zawartych wcześniej umów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.