Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar kupił Rafale?

Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2014

Radio Europe 1 donosi o bardzo zaawansowanych negocjacjach w sprawie zakupu samolotów Rafale przez Katar.

Pierwsza transza samolotów zakupionych przez Katar ma liczyć 24 Rafale / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

O możliwości zakupu samolotów wielozadaniowych Dassault Rafale przez Katar mówi się od ponad roku (Rozmowy w sprawie Rafale dla Kataru, 2013-06-24). Obecnie wiele wskazuje na to, że kwestia ta zostanie wkrótce rozstrzygnięta.

Jak donosi agencja Reutera, cytując radio Europe 1, negocjacje dotyczące zakupu co najmniej 24 Rafale przez wojska lotnicze Kataru są bardzo zaawansowane. Wartość umowy szacowana jest na 2,5 mld euro (10,5 mld zł).

Emirat poszukuje aż 72 nowych samolotów wielozadaniowych, które zastąpiłyby w służbie Mirage 2000-5 EDA/DDA. O katarskie zamówienie rywalizują także Boeing F-15 i Eurofighter. Zdobycie tego kontraktu byłoby niezwykle cenne dla Dassault, zwłaszcza, że umowa z Indiami wciąż nie została sfinalizowana (Rafale w Indiach, 2014-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.