Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze UH-60M dla Tajwanu

Lotnictwo wojskowe, 09 grudnia 2014

Do Tajwanu dotarła pierwsza transza śmigłowców transportowych UH-60M Black Hawk.

Tajwańskie UH-60M Black Hawk będą używane przede wszystkim do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego między poszczególnymi bazami wojsk lądowych. Śmigłowce, które zostaną podporządkowane ministerstwu spraw wewnętrznych, mają wspierać działania poszukiwawczo-ratunkowe / Zdjęcie: CNA

Cztery śmigłowce UH-60M Black Hawk odebrano na terenie portu morskiego w Kaohsiung. Przetransportowano je do bazy wojsk lotniczych Tajwanu, Gurien w Tainan. Wiropłaty poddano przeglądowi technicznemu i próbom w locie, oceniającym ich stan techniczny i warunkującym oficjalne przyjęcie do służby.

W 2010 Departament Obrony USA wydał zgodę na sprzedaż Republice Chińskiej 60 UH-60M za 3,1 mld USD (10,4 mld zł). Wiropłaty pozyskiwane są za pośrednictwem US Army Contracting Command. Śmigłowce trafią na wyspę w 10 transzach. Ostatnie zostaną przekazane odbiorcy w 2019.

Nowe tajwańskie śmigłowce będą używane przez lotnictwo wojsk lądowych Republiki Chińskiej oraz służby podległe ministerstwu spraw wewnętrznych. Wiropłaty zastąpią w linii wiekowe UH-1H Iroquois (Tajwan przekaże Hondurasowi UH-1H, 2014-05-19).

Dostawy transportowych UH-60M rozpoczęły się dwa miesiące po przekazaniu Tajwanowi ostatnich śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian (Ostatnie Guardiany dla Tajwanu, 2014-10-20). Tajpej zamówiło 30 wiropłatów tego modelu. Jeden z nich utracono w wyniku wypadku, do którego doszło wiosną podczas rutynowego lotu treningowego (Piloci winni wypadku AH-64E, 2014-07-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.