Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie irackich pilotów F-16

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 stycznia 2015

W Tucson w Arizonie rozpoczęło się szkolenie irackich pilotów samolotów wielozadaniowych F-16D. Amerykanie szkolą też do walki z ISIL żołnierzy sił bezpieczeństwa Iraku.

Iraccy piloci rozpoczęli szkolenie w bazie Tucson w Arizonie na dwóch samolotach wielozadaniowych F-16D Block 52. W szkoleniu wykorzystywane są samoloty o numerach seryjnych 1601 i 1602. Zostały one dostarczone do bazy 16 grudnia 2014 (Pierwsze irackie F-16 w Tucson, 2014-12-21). Oba formalnie zostały przekazane irackim wojskom lotniczym w czerwcu 2014.

Baza Tucson jest siedzibą 162. skrzydła lotnictwa myśliwskiego Gwardii Narodowej USA. W ciągu 5 miesięcy ma tam trafić jeszcze 6 irackich F-16C/D. Amerykanie liczą na to, że po zakończeniu szkolenia iraccy piloci będą mogli szybko włączyć się do walki z tzw. Państwem Islamskim (ISIL).

Na terenie Iraku 27 grudnia rozpoczęło się specjalne szkolenie żołnierzy irackich sił bezpieczeństwa. Ma ono potrwać 6 tygodni w bazie Taji na północ od Bagdadu. W pierwszej fazie szkoleniem objęto 4 bataliony. Z kolei w bazie lotniczej Asad kilka dni wcześniej rozpoczęło się szkolenie żołnierzy irackiej 7. Dywizji.

Amerykański personel wojskowy w Iraku liczy 2100 osób. Zajmują się oni ochroną ważnych dla USA obiektów oraz szkoleniem żołnierzy irackich. W sumie w szkoleniu ma uczestniczyć 12 brygad, w tym 3 kurdyjskie. Do końca stycznia do Iraku ma przybyć jeszcze 1300 amerykańskich żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.