Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęcie szkolenia irackich pilotów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 września 2012

Pierwsza grupa przyszłych operatorów irackich myśliwców wielozadaniowych F-16 rozpoczęła właśnie program szkoleniowy.

Iracki pilot szkolony przez lotnika z 162rd Fighter Wing Gwardii Narodowej w kabinie F-16 / Zdjęcie: USAF

Szkolenie prowadzone jest przez lotników Gwardii Narodowej, przypisanych do 162rd Fighter Wing. Program realizowany jest na terenie międzynarodowego portu lotniczego w Tucson (Arizona), tego samego, na którym przygotowywani są polscy piloci F-16C/D.

Szkolenia rozpoczęły się na 2 lata przed przekazaniem Irakowi pierwszej partii F-16C/D Block 52 zamówionych w 2011 (Irackie F-16 w 2014, 2012-08-22). Osiągnięcie przez samoloty pełnej gotowości operacyjnej planowane jest na 2020-2024 (Samodzielny Irak po 2024, 2011-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.