Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australijczycy już w ZEA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 września 2014

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotarła już większość żołnierzy oraz samoloty wojskowe wydzielonego do walki z islamistami kontyngentu wojsk lotniczych Australii.

Australijski kontyngent przerzucono do ZEA z RAAF Base Amberley i RAAF Base Williamtown / Zdjęcie: MO Australii

Grupa około 400 australijskich wojskowych z Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) dotarła do ZEA w ostatnich dniach. W skład utworzonej grupy zadaniowej wchodzi m.in. 8 samolotów wielozadaniowych F/A-18F Super Hornet, wielozadaniowy transportowiec-tankowiec KC-30A i samolot wczesnego ostrzegania E-7A Wedgetail. Docelowo, australijski kontyngent będzie liczył około 600 osób, w tym żołnierzy wojsk specjalnych.

Przed kilkoma tygodniami władze Australii ogłosiły decyzję o dołączeniu do formowanej przez USA wielonarodowej koalicji państw zaangażowanych w walkę z bojownikami Państwa Islamskiego, którzy w ostatnich miesiącach zdestabilizowali sporą część Syrii i Iraku (Australia dołącza do bombardowań PI, 2014-09-14, Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21). Nie wiadomo, kiedy australijskie lotnictwo rozpocznie naloty na pozycje islamistów, ani czy bombardowania obejmą również terytorium Syrii (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24).

Dotychczas Australijczycy ograniczali swój udział w walce z islamistami jedynie do zaopatrywania drogą powietrzną sił zbrojnych Iraku i Autonomii Kurdyjskiej w niezbędne uzbrojenie i zaopatrzenie wojskowe. W tym celu przerzucono do położonej 24 km od Dubaju bazy lotniczej Al Minhad samoloty transportowe C-130J Super Hercules i C-17A Globemaster III.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.