Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia dołącza do bombardowań PI

Lotnictwo wojskowe, 14 września 2014

Australia wyśle na Bliski Wschód kilkuset żołnierzy i 10 samolotów wojskowych, włączając się w kampanię bombardowania pozycji bojowników Państwa Islamskiego.

Australijskie samoloty wielozadaniowe F/A-18F Super Hornet będą wspierane przez wielozadaniowy transportowiec-tankowiec KC-30A i samolot wczesnego ostrzegania E-7A Wedgetail / Zdjęcie: MO Australii

Władze Australii ogłosiły dziś zamiar wysłania na Bliski Wschód 600 żołnierzy, 400 z Royal Australian Air Force (RAAF, Królewskich Wojsk Lotniczych Australii) i 200 z wojsk lądowych Australii oraz 10 samolotów wojskowych, w tym 8 wielozadaniowych F/A-18F Super Hornet. Wojskowi będą stacjonowali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wysyłając żołnierzy i samoloty bojowe na Bliski Wschód, Canberra dołącza do formującej się koalicji państw zaangażowanych w walkę - prowadzoną głównie za pomocą bombardowań - z bojownikami Państwa Islamskiego (Australia gotowa do nalotów na pozycje PI, 2014-08-28), którzy od początku br. opanowali spore tereny Syrii oraz północno-zachodniego Iraku (Ponad milion Irakijczyków uciekło przed PI, 2014-08-20).

Do tej pory Australijczycy ograniczali się jedynie do dostaw uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, trafiającego do wojsk Iraku i Autonomii Kurdyjskiej, a także żywności dla irackich cywilów. RAAF zaangażowały do tego celu średnie i ciężkie samoloty transportowe, C-130J Super Hercules i C-17A Globemaster III, stacjonujące na terenie położonej 24 km od Dubaju bazy lotniczej Al Minhad.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.