Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cztery oferty na VBMT-LR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 stycznia 2015

Czterech producentów złożyło oferty w przetargu na dostawę 186 samochodów terenowych w ramach brazylijskiego programu VBMT-LR.

Oferty w programie na 186 samochodów terenowych VBMT-LR złożyło czterech producentów, w tym brazylijskie Avibras, wystawiające Tupi 4x4 (modyfikację Sherpa Light Scout francuskiego Renault Trucks Defense) / Zdjęcie: Avibras

O brazylijskie zlecenie na wozy nazwane Viatura Blindada Multi-Tarefa-Leve de Rodas (VBMT-LR) ubiegają się: Iveco Latin America oferujący jedną z odmian pojazdów rodziny LMV; brazylijski Avibras z wozem Tupi 4x4, będącym zmodyfikowaną wersją Sherpa Light Scout francuskiego Renault Trucks Defense; BAE Systems Land Systems South Africa z RG32 LTV; oraz AM General i Plasan z MLTV-BR (Modernized Light Tactical Vehicle, dostosowanym do lokalnych wymagań).

Wojska lądowe chcą kupić 186 samochodów terenowych VBMT-LR (Coraz bliżej VBMT-LR, 2014-11-20), a ich dostawy mają rozpocząć się pół roku po zawarciu porozumienia. Pojazdy będą dostarczanie w konfiguracji wielozadaniowej. Brazylijczycy nie wykluczają jednak zakupu w przyszłości odmian specjalistycznych.

W pierwszej kolejności armia ma otrzymać 32 VBMT-LR dostarczone bezpośrednio przez producenta. W drugiej transzy, liczącej 77 wozów, pojazdy trafią do Brazylii w częściach, a następnie zostaną zmontowane przez lokalnego partnera. Planuje się, że pojazdy trzeciej serii, także liczącej 77 VBMT-LR, zostaną wyprodukowane już w Brazylii.

Nowe samochody terenowe kupowane są w ramach programu Projeto Estratégico do Exército Guarani (Nova Família de Blindados de Rodas). Obejmuje on też dostawy 2044 kołowych transporterów opancerzonych VBTP-MR Guarani 6x6 (Dostawy Guarani 6x6 zgodnie z planem, 2014-12-11) i kilkuset transporterów rozpoznawczych VBR-MR 8x8 (Viatura Blindada de Reconhecimento-Média de Rodas) (Założenia techniczne VBR-MR, 2014-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.