Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Coraz bliżej VBMT-LR

Wojska lądowe, 20 listopada 2014

Do połowy grudnia przyjmowane będą oferty na dostawę 186 samochodów terenowych dla wojsk lądowych Brazylii.

Amerykańskie AM General i izraelskie Plasan oferują Brazylii zakup samochodów MLTV-BR, zmodyfikowanych zgodnie z wymaganiami brazylijskiego przetargu. Wozy przystosowano do przenoszenia m.in. zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia REparo de Metralhadora Automatizada X (REMAX), uzbrojonych w 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe lub 7,62-mm km / Zdjęcie: AM General

Wśród oferentów wymienia się Iveco Defence Vehicles, występujące z lokalną filią Iveco Latin America i oferujące wspólnie jedną z odmian pojazdów rodziny LMV, brazylijskie Avibras, wystawiające Tupi 4x4 (modyfikację Sherpa Light Scout francuskiego Renault Trucks Defense), BAE Systems Land Systems South Africa z RG32 LTV oraz AM General i izraelski Plasan (Pięciu chętnych na brazylijski kontrakt, 2014-07-10). Ze zgłoszeniem oferty nie zdążyli Hiszpanie z URO Vehículos Especiales (UROVESA) z VAMTAC w odmianie ST5 BN3.

Dostawca pojazdów zostanie poznany w ciągu 6 miesięcy od otwarcia ofert. W pół roku od zawarcia porozumienia Brazylijczycy pozyskają 32 pojazdy zmontowane i dostarczone bezpośrednio przez producenta. Kolejne dwie transze, po 77 wozów, będą dostarczane oddzielnie. Pierwsza z nich ma składać się z modułów, wymagających jedynie zmontowania przez lokalnego partnera. Druga zostanie w całości wyprodukowana w Brazylii.

Pojazdy pozyskiwane są w ramach programu zakupowego Projeto Estratégico do Exército Guarani (Nova Família de Blindados de Rodas). Obejmuje on także nabycie przez wojska lądowe Brazylii 2044 kto VBTP-MR Guarani 6x6 oraz kilkuset opancerzonych transporterów rozpoznawczych Viatura Blindada de Reconhecimento-Média de Rodas (VBR-MR) 8x8 (Założenia techniczne VBR-MR, 2014-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.