Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ofensywa Libanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 lutego 2015

Siły zbrojne Libanu przeprowadziły ofensywę przeciwko islamistom na północnym wschodzie kraju, przy granicy z Syrią.

Wojska lądowe Libanu starły się z islamistami na północnym wschodzie kraju, niedaleko granicy z Syrią. W walkach użyto najprawdopodobniej po raz pierwszy zestawów artyleryjskich przekazanych przez państwa regionu i USA / Zdjęcie: MO Libanu

Ofensywę poprzedził trwający 45 minut ostrzał artyleryjski. Wojska lądowe uderzyły następnie na pozycje islamistów w pobliżu Ras Baalbek, położonego na północnym wschodzie kraju. Libańczykom udało się zająć pozycje przeciwnika, w tym składy z amunicją. 

Strona rządowa nie informuje o stratach w ludziach. Lokalna prasa sugeruje jednak, że co najmniej pięciu libańskich żołnierzy, w tym jeden oficer, odniosło różne obrażenia ciała. Wojskowi zostali ranni, gdy w pobliżu ich pojazdu opancerzonego eksplodował pocisk artyleryjski. Nie wiadomo, ilu islamistów straciło w życie w walce lub dostało się w ręce Libańczyków. 

Co ciekawe, w niedawnej ofensywie przeciwko islamistom użyto najprawdopodobniej zestawów artyleryjskich przekazanych Libanowi przez sojuszników. Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami Bejrut odebrał ok. tuzina 155-mm samobieżnych armatohaubic M109 od Jordanii i 70 155-mm haubic holowanych M198 od USA (Kolejna pomoc dla Libanu, 2015-02-09, M109 dla Libanu, 2015-02-07). Libańczycy otrzymają też 24 155-mm samobieżne armatohaubice Caesar sfinansowane przez Arabię Saudyjską (Caesary dla Libanu, 2015-02-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.