Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hezbollah aktywny na Wzgórzach Golan

Wojska lądowe, 05 marca 2014

Dwóch bojowników Hezbollahu zostało zastrzelonych dziś rano przez izraelskich żołnierzy na terenie Wzgórz Golan.

Rozgraniczająca Izrael i Syrię linia demarkacyjna na Wzgórzach Golan jest regularnie patrolowana przez Izraelczyków, m.in. ze względu na dużą aktywność ugrupowań ekstremistycznych, wykorzystujących osłabienie wojsk reżimu Baszara al-Assada i brak należytej kontroli syryjskiego pogranicza / Zdjęcie: IDF

Do zdarzenia doszło dziś ok. 6:00 czasu miejscowego. Patrol izraelskich żołnierzy dostrzegł 2 mężczyzn, próbujących podłożyć ładunek wybuchowy w pobliżu ogrodzenia znajdującego się na terenie linii demarkacyjnej na Wzgórzach Golan. Obaj zostali zastrzeleni w krótkiej wymianie ognia. Żaden z Izraelczyków nie odniósł obrażeń. Ministerstwo obrony Izraela potwierdziło, że zabici byli członkami Hezbollahu.

Omawiany incydent to kolejny przykład rosnącej aktywności Hezbollahu na spornych Wzgórzach Golan, o której regularnie informują Izraelczycy. Warto przypomnieć, że władze w Damaszku groziły w przeszłości Izraelowi udostępnieniem własnego pogranicza dla bojowników tej organizacji (Syria grozi Izraelowi, 2013-05-31). Krok ten miał być odpowiedzią na infiltrację syryjskiego terytorium przez izraelskich żołnierzy.

Co ciekawe, do dzisiejszego zdarzenia doszło nieco ponad tydzień po tym, jak izraelskie lotnictwo zbombardowało pozycje Hezbollahu rozmieszczone na granicy Libanu z Syrią (Izraelczycy zbombardowali pozycje Hezbollahu, 2014-02-27). W przeszłości Izraelczycy kilkukrotnie bombardowali m.in. magazyny z uzbrojeniem Palestyńczyków, a także broń przekazywaną im przez Damaszek (Hezbollah przejmuje kontrolę nad Jachontami, 2014-01-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.