Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna pomoc dla Libanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 lutego 2015

Do Libanu dotarła wczoraj kolejna transza pomocy wojskowej z USA o wartości około 25 mln USD.

Liban jest piątym na świecie odbiorcą pomocy wojskowej z USA. W 2014 wartość programu pomocowego przekroczyła 100 mln USD (367 mln zł), a w całej minionej dekadzie – 1 mld USD (3,6 mld zł) / Zdjęcie: Ambasada USA w Libanie

Wczoraj w porcie morskim w Bejrucie odebrano dostawę uzbrojenia i wyposażenia wojskowego z USA. Libańczycy otrzymali m.in. 70 155-mm haubic holowanych M198 oraz 26 mln sztuk amunicji, granatów moździerzowych i pocisków artyleryjskich. Sprzęt przetransportowano na pokładzie M/V Advantage.

Haubice holowane M198 używane są przez Libańczyków do walki z bojownikami Państwa Islamskiego i powiązanej z al-Kaidą grupy Dżabhat an-Nusra (Hezbollah broni się przed islamistami, 2014-10-06). Kilka baterii rozmieszczono w ostatnich tygodniach na północnym wschodzie kraju.

Ich uzupełnieniem będą przekazywane przez Jordanię 155-mm samobieżne armatohaubice M109A2/A3. Siły zbrojne Libanu miały odebrać w ostatnich dniach ok. tuzina zestawów artyleryjskich. W najbliższych tygodniach Libańczycy otrzymają kolejną transzę 22 ex-jordańskich armatohaubic (M109 dla Libanu, 2015-02-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.