Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliardy USD dla Libanu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 listopada 2014

Francja i Arabia Saudyjska porozumiały się w sprawie sprzedaży Libanowi uzbrojenia wartego 3 mld USD.

Grant w wysokości 3 mln USD został przyznany Libanowi pod koniec zeszłego roku. Od tego czasu władze w Rijadzie prowadziły rozmowy z Paryżem w sprawie szczegółów zakupu francuskiego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: MBDA

Zawarte dziś porozumienie, kończy trwające od niemal roku negocjacje dotyczące szczegółów programów zakupowych Libanu. W myśl nowego porozumienia, siły zbrojne tego państwa pozyskają francuskie uzbrojenie o wartości 3 mld USD (10 mld zł). Dostawy powinny ruszyć w ciągu miesiąca. Całe przedsięwzięcie zostanie sfinansowane ze specjalnego grantu władz w Rijadzie.

Z wcześniejszych przekazów medialnych wynika, że Libańczycy są zainteresowani pozyskaniem przede wszystkim zestawów przeciwlotniczych Mistral osadzonych na pojazdach opancerzonych, 20-mm artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych, 155-mm samochodowych armatohaubic Caesar (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie), śmigłowców AS.532 Cougar oraz kutrów rakietowych Combattante FS56 wyposażonych w morskie zestawy obrony przeciwlotniczej/przeciwrakietowej, Simbad i 20-mm zsmu Narwhal (na zdjęciu, Francuska broń dla Libanu, 2014-10-11).

Słabo uzbrojone i wyszkolone siły zbrojne Libanu nie są w stanie skutecznie opierać się atakom operujących na co dzień w terenie sąsiedniej Syrii islamistów. W ostatnich miesiącach Libańczycy stoczyli kilka potyczek z bojownikami Państwa Islamskiego i powiązanej z al-Kaidą Dżabhat an-Nusra, w wyniku których śmierć lub obrażenia poniosła co najmniej setka żołnierzy sił rządowych (Hezbollah broni się przed islamistami, 2014-10-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.