Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kończą się prace nad BAP Castilla

Marynarka wojenna, 29 maja 2015

Peruwiańska stocznia SIMA kończy prace nad 2. rzecznym kutrem patrolowym BAP Castilla.

BAP Castilla będzie służyć na wodach śródlądowych w rozlewisku Amazonki. Jednostkę zwodowano w 2013 / Zdjęcie: SIMA Iquitos

Budowa BAP Castilla (CF 16), typ Clavero, prowadzona jest na terenie stoczni SIMA (Servicios Industriales de la Marina) w Iquitos na północnym zachodzie kraju. Producent zamontował już podstawowe elementy wyposażenia pokładowego, w tym stacje obserwacji i analizy otoczenia, moduły łączności satelitarnej i uzbrojenie. Skompletowano też elementy układu pędnego.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się pierwsze próby stoczniowe okrętu. Następnie producent przeprowadzi serię badań w środowisku rzecznym, które poprzedzą przekazanie BAP Castilla dowództwu Marina de Guerra del Perú. Kuter będzie używany na wodach śródlądowych w rozlewisku Amazonki.

Jednostki typu Clavero będą służyć do patrolowania i ochrony szlaków żeglugowych zachodniej części rozlewiska Amazonki (Peru wzmacnia flotę śródlądową, 2008-02-19). Okręty pomogą w walce ze zorganizowaną przestępczością, w tym grupami zbrojnymi zajmującymi się przemytem kontrabandy, uzbrojenia i niewolników. Kutry posłużą też do eliminacji rebeliantów z marksistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak (hiszp. Sendero Luminoso). Będą również wspierać Aviación del Ejército, które rozpocznie wkrótce eksploatację nowych śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P (Kolejne Mi-171Sz-P dopiero w maju, 2015-04-28).

Okręty typu Clavero mają 45,7 m długości i 10,6 m szerokości. Wypierają 344 t. i rozwijają prędkość 14 w. Autonomiczność szacowana jest na 15 dni. Ich uzbrojenie stanowią 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe, 40-mm granatniki maszynowe i przenośne wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra