Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Mi-171Sz-P dla Peru

Lotnictwo wojskowe, 30 marca 2015

W kwietniu do Peru dotrze kolejna transza śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P. Wiropłaty są przeznaczone dla lotnictwa wojsk lądowych.

W kwietniu Peru odbierze kolejną transzę śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P / Zdjęcie: MO Peru

Władze w Limie potwierdziły, że kolejna transza transportowych Mi-171Sz-P dotrze do kraju w kwietniu – trzy miesiące przed zakładanym terminem. Aviación del Ejército (lotnictwo wojsk lądowych Peru) oczekuje dostawy 7 wiropłatów. Podczas niedawnej wizyty w Moskwie, peruwiańska delegacja wojskowa miała dokonać już oceny śmigłowców.  

Pierwsza transza 8 peruwiańskich wiropłatów dotarła do Limy pod koniec 2014 (Kolejna dostawa peruwiańskich Mi-171Sz, 2014-12-29). Śmigłowce zakupiono w grudniu 2013 (Peru zamawia 24 Mi-171, 2013-12-23). Aviación del Ejército otrzyma ogółem 24 Mi-171Sz-P. Peru zapłaciło za nie 528 mln USD (1,9 mld zł).   

Dostawy pozostałych śmigłowców mają zakończyć się w br. Peruwiańskie wiropłaty są przystosowane do operowania na dużych wysokościach, dzięki czemu zostaną wykorzystane do zwalczania przemytników działających w dolinach rzek Apurímac, Ene i Montano oraz rebeliantów z marksistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak (hiszp. Sendero Luminoso). Będą też służyć do patrolowania Amazonii w ramach rządowego programu Sivan (Sistema de Vigilancia Amazónico y Nacional, Peruwiański program monitorowania Amazonii, 2015-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra