Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odpowiedź na północnokoreańskie próby

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2015

USA i Republika Korei rozpoczęły nowe kilkudniowe ćwiczenia morskie. Marynarze doskonalą się w wykrywaniu i zwalczaniu okrętów podwodnych.

U wybrzeży południowokoreańskiej wyspy Czedżu prowadzone są największe w historii amerykańsko-koreańskie ćwiczenia morskie poświęcone wykrywaniu i zwalczaniu nieprzyjacielskich OP. Gry wojenne stanowią odpowiedź na niedawną północnokoreańską próbę ogniową wystrzeliwanego spod wody pocisku balistycznego / Zdjęcie: US Navy

Ćwiczenia prowadzone są od minionej soboty u wschodnich wybrzeży wyspy Czedżu położonej na południowy zachód od Półwyspu Koreańskiego. Udział w grach wojennych bierze ponad 10 okrętów, w tym co najmniej 2 OP, nieokreślona liczba korwet rakietowych typu Pohang (Republika Korei wycofuje okręty, 2014-12-30) oraz pojedynczy południowokoreański niszczyciel rakietowy Seoae Ryu Seong-ryong (DDG 993), typu Sejong Wielki (Wodowanie koreańskiego niszczyciela, 2011-03-24), wyposażony w system Aegis i pionowe wyrzutnie pocisków SM-2 Block IIIB. Komponent lotniczy tworzą samoloty i śmigłowce morskie przystosowane do zwalczania nieprzyjacielskich OP, w tym pojedynczy amerykański P-8A Poseidon.

Scenariusz ćwiczeń zakłada m.in. ochronę kontrolowanych akwenów przed infiltracją przez nieprzyjacielskie OP, a także próby wykrycia i zniszczenia jednostek podwodnych przeciwnika. Działania prowadzone są przy użyciu morskich i powietrznych środków obserwacji i analizy otoczenia. Seul poinformował, że są to największe w historii amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia morskie poświęcone działaniom w środowisku podwodnym.

Ćwiczenia zorganizowano w odpowiedzi na przeprowadzony na początku maja test wystrzeliwanego spod wody północnokoreańskiego pocisku balistycznego (Północnokoreański test rakiety, 2015-05-09). Próba miała potwierdzić zdolność OP marynarki wojennej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej do przenoszenia i skrytego odpalania zestawów rakietowych, które w przyszłości mogą zostać uzbrojone w głowice nuklearne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.