Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republika Korei wycofuje okręty

Marynarka wojenna, 30 grudnia 2014

Marynarka wojenna Republiki Korei wycofała z linii jedenaście okrętów różnych klas.

Wycofywane z linii okręty zostaną przeniesione do rezerwy w oczekiwaniu na złomowanie lub przekazanie któremuś z regionalnych sojuszników Republiki Korei / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Wśród wycofanych jednostek znalazły się m.in. fregata typu Ulsan, Ulsan (FF-951, na zdjęciu, u dołu), dwie korwety typu Pohang, Gyeongju (PCC 758) i Mokpo (PCC 759) oraz kutry patrolowe typu Chamsuri: 268, 269, 273, 275, 277, 279, 281 i 282. Okręty wycofano z linii ze względu na ich wiek oraz dalsze plany zakupowe marynarki wojennej Republiki Korei, w tym budowę kolejnych fregat typu Incheon (program Future Frigate eXperimental, DS&ME dostarczy fregaty typu Incheon, 2014-01-02).

Wycofane z linii korwety typu Pohang przejdą teraz remont i częściową modernizację. Zostaną następnie przekazane marynarce wojennej Filipin w ramach ogłoszonego latem specjalnego programu pomocowego (Koreańska donacja dla Filipin, 2014-06-06). Dla Seulu takie rozwiązanie jest podwójnie opłacalne. Wyklucza bowiem potrzebę kosztownego złomowania okrętów, a jednocześnie wspiera budowę sieci sojuszy politycznych w regionie.

Warto zaznaczyć, że wpływ na decyzję o wycofaniu z linii tak dużej liczby jednostek miały też ogłoszone niedawno plany redukcji liczebności sił zbrojnych Republiki Korei oraz ograniczenia wydatków obronnych państwa (Republika Korei redukuje liczebność sił zbrojnych, 2014-03-18). Do 2022 liczba żołnierzy spadnie z obecnych 640 tys. do 522 tys. Największe cięcia dotkną wojska lądowe. Lokalne media ostrzegają jednak, że marynarka wojenna i wojska lotnicze także muszą liczyć się z problemami budżetowymi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.