Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek VBTP-MR Guarani

Wojska lądowe, 12 czerwca 2015

W Brazylii doszło do wypadku z udziałem jednego z wozów bojowych rodziny VBTP-MR Guarani 6x6. Żaden z członków załogi nie odniósł obrażeń. Pojazd wymaga naprawy.

Według informacji podawanych przez lokalne media, kierowca VBTP-MR Guarani 6x6 najprawdopodobniej starał się uniknąć kolizji z samochodem ciężarowym jadącym tą samą trasą. Kierujący utracił kontrolę nad pojazdem po wykonaniu gwałtownego manewru, wskutek czego wóz dachował / Zdjęcie: MO Brazylii

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Pojedynczy VBTP-MR Guarani 6x6 wracał z targów wojskowych w Toledo na terenie południowego stanu Paraná. Wóz był w drodze do stolicy regionu, Cascavel. Z niewiadomych przyczyn kierowca utracił kontrolę nad pojazdem, który zjechał z autostrady do rowu, po czym dachował. 

W chwili wypadku na pokładzie VBTP-MR Guarani znajdowało się 9 żołnierzy. Dwóch z nich odniosło obrażenia ciała. Wojskowych przetransportowano do szpitala. Pojazd został odholowany do bazy Exército Brasileiro (wojsk lądowych Brazylii) w Cascavel. Przyczyny wypadku oraz stan techniczny uszkodzonego pojazdu zostaną zbadane przez specjalistów z ministerstwa obrony. Wóz będzie najprawdopodobniej wymagać naprawy, jednak nie zostanie spisany ze stanu.

Rozbity w poniedziałek VBTP-MR Guarani jest podporządkowany 33º Batalhão de Infantaria Mecanizado (33. Batalionowi Piechoty Zmechanizowanej), wchodzącemu w skład 15ª Brigada de Infantaria Mecanizada (15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej) z Cascavel (Guarani oficjalnie w służbie, 2014-03-25). Wóz dostarczyła spółka Iveco Veículos de Defesa z Sete Lagoas na terenie stanu Minas Gerais (Produkcja Guarani zagrożona, 2015-05-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.