Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Progress wystartował w kierunku ISS/MKS

Astronautyka, 03 lipca 2015

Z kosmodromu Bajkonur wystartowała dziś rakieta nośna Sojuz-U z satelitą towarowym Progress M-28M. Ma on za 2 dni dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS/MKS.

Dziś rano, o 7:55:48 czasu moskiewskiego z wyrzutni nr 5 kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta nośna Sojuz-U z satelitą towarowym Progress M-28M. 9 minut później nastąpiło oddzielenie satelity od trzeciego stopnia rakiety. Według wstępnych ocen, satelita trafił na właściwą orbitę.

Progress M-28M przewozi ok. 2,4 t zaopatrzenia dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w tym paliwo, tlen, wodę i żywność (Dragon 9 wybuchł tuż po starcie, 2015-06-28). Satelita ma się z nią połączyć 5 czerwca o 10:13. Kontrolę nad połączeniem z przedziałem Pirs mają kontrolować rosyjscy kosmonauci Giennadij Padałka i Michaił Kornienko. Oprócz nich na stacji przebywa Amerykanin Scott J. Kelly.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.