Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej AW139 dla Guardia Costiera

Lotnictwo cywilne, 07 lipca 2015

Włoska Straż Wybrzeża odebrała kolejne śmigłowce AW139 i zamówiła następną partię.

Dzięki najnowszej dostawie liczba AW139 używanych przez Guardia Costiera wzrosła do 10 / Zdjęcie: AgustaWestland

Wczorajminister Infrastruktury i Transportu Włoch Graziano Delio i dowódca GuardiaCostiera (straży wybrzeża)  Felicio Angrisano odebrali od przedstawicieli koncernu AgustaWestland 3 kolejne śmigłowce AW139. Dzięki temu flota służby zwiększy się do 10 wiropłatów tego typu. Jednocześnie obie strony zawarły umowę w sprawie dostawy 4 kolejnych AW139 oraz zapewnienia wsparcia logistycznego i szkolenia.

Dostawy pierwszych AW139 dla GuardiaCostiera rozpoczęły się w 2010. Przetarg na kolejne rozpisano w sierpniu 2014. Zwycięzca został wyłoniony pod koniec ub. r. Śmigłowce AW139 używane są przez włoską Straż Wybrzeża do patrolowania wód terytorialnych Włoch (S-100 przeciw imigrantom, 2014-09-13), zadań poszukiwawczo-ratowniczych i transportu medycznego.

Ich wyposażenie obejmuje wciągarkę, zawiesie podkadłubowe, pływaki awaryjne, radiolokator poszukiwawczy / meteorologiczny, urządzenia łączności lotniczej i morskiej, głowicę optoelektroniczną  (FLIR/LLTV), lidar i reflektor poszukiwawczy Trakka. Wyposażenie kabiny załogi AW139 umożliwia wykonywanie lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG). Śmigłowce przenoszą też tratwy ratunkowe dla rozbitków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.