Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Camcopter S-100 nad Morzem Północnym

Lotnictwo cywilne, 30 kwietnia 2014

Austriacki Schiebel poinformował o zakończeniu prób bezzałogowego śmigłowca Camcopter S-100 nad Morzem Północnym.

Podczas prób na Morzu Północnym, S-100 obserwował otoczenie przy użyciu głowicy z czujnikami optoelektronicznymi i termowizyjnymi L-3 Wescam MX-10 / Zdjęcie: Schiebel

Próby realizowano wspólnie z marynarką wojenną Holandii. Prowadzone działania zakładały ocenę potencjału operacyjnego Camcoptera S-100 w różnych scenariuszach sytuacyjnych. Jedno z ćwiczeń polegało na pomocy jednostkom ratowniczym w odnalezieniu znajdujących się w morzu członków załogi jednego ze statków transportowych, na pokładzie którego wybuchł pożar. Innym razem śmigłowiec monitorował przeładunek narkotyków ze statku na łódź półsztywną.

Ostatnie próby S-100 były ważnym elementem kampanii marketingowej Schiebela, mającej skłonić potencjalnych nabywców do wyboru austriackiej oferty (S-100 dla Wietnamu?, 2014-02-13, S-100 dla Marina Militare, 2014-02-12). Pokazanie zdolności Camcoptera do działania w trudnych warunkach pogodowych było tym istotniejsze, że obszar Morza Północnego ma doświadczać w najbliższych latach wzrostu aktywności cywilnych jednostek pływających, co może skłonić organa porządkowe poszczególnych państw do zwiększenia swojej świadomości sytuacyjnej na tym akwenie.

Pozytywna kampania marketingowa S-100 ma tym większe znaczenie, ponieważ w ostatnim czasie złą passę przeżywa najważniejszy regionalny konkurent, Skeldar szwedzkiego Saaba (Skeldar nie spełnia oczekiwań, 2014-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.