Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włoskie próby Camcopter S-100

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 maja 2014

Marynarka wojenna Włoch rozpoczęła próby austriackiego śmigłowca bezzałogowego Schiebel Camcopter S-100.

Próby Camcopter S-100 prowadzone są z pokładu okrętu desantowego San Giusto (L 9894) / Zdjęcie: MO Włoch

Testy pozwolą na ocenę potencjału S-100 przy uwzględnieniu takich kryteriów, jak współpraca z okrętem-matką, zdolność obserwacji i analizy otoczenia przy użyciu podczepionej głowicy optoelektronicznej (w postaci standardowo montowanej L-3 Wescam MX-10) oraz autonomiczność pracy.

Do prób Włosi wypożyczyli od producenta jeden egzemplarz S-100 (S-100 dla Marina Militare, 2014-02-12). To standardowa praktyka w tego typu przypadkach. Na podobne rozwiązanie zdecydowali się swego czasu Hiszpanie, testujący konkurencyjny śmigłowiec Saab Skeldar (Skeldar nie spełnia oczekiwań, 2014-02-05).

Rozpoczęte niedawno próby, potrwają tydzień. To właśnie ich wynik, obok ceny jednostkowej śmigłowca, będzie miał decydujący wpływ na ewentualny wybór S-100 przez dowództwo Marina Militare (marynarki wojennej Włoch).

Nie wiadomo, ile zestawów Camcopter zamierzają kupić Włosi. W grę może wchodzić jednak całkiem spore zamówienie. Szczególnie, że S-100 mógłby okazać się idealnym rozwiązaniem dla problemu rosnącej imigracji z Afryki Północnej (Włochów problem z imigrantami, 2014-04-15).

Co ciekawe, to już kolejne na przestrzeni ostatnich tygodni próby Camcopter S-100. W kwietniu śmigłowiec został przetestowany w skrajnie trudnych warunkach pogodowych nad Morzem Północnym (Camcopter S-100 nad Morzem Północnym, 2014-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.