Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wieże dla Scout SV

Wojska lądowe, 22 października 2014

Lockheed Martin UK dostarczy wieże dla części nowych brytyjskich wozów bojowych rodziny Scout SV.

Do 2019 w linii powinny pojawić się pierwsze jednostki British Army wyposażone w nowe wozy bojowe rodziny Scout SV, w tym pojazdy z wieżami Lockheed Martin UK z 40-mm armatą automatyczną Case Telescoped Weapon System (CTWS) / Zdjęcie: General Dynamics UK

Zlokalizowane w Ampthill  w centrum kraju, brytyjskie zakłady Lockheed Martin UK zaprojektują i dostarczą 245 wież dla nowych wozów bojowych pozyskiwanych przez British Army. Wartość prac zleconych przez producenta Scout SV, General Dynamics UK, wynosi 1 mld USD (3,3 mld zł).

Dostawy pierwszych zespołów wieżowych ruszą w przyszłym roku. Ich produkcja pozwoli na utrzymanie 880 miejsc pracy w lokalnych zakładach Lockheed Martina. Wieże będą wyposażone w 40-mm armatę automatyczną zasilaną amunicją teleskopową Case Telescoped Weapon System (CTWS) od CTA International, joint-venture BAE Systems i francuskiego Nextera (Eurosatory 2014: Koniec badań CTCA, 2014-06-21).

Na mocy porozumienia z początku września br., GD UK dostarczy British Army 589 wozów bojowych rodziny Scout SV, opartych na projekcie ASCOD 2 od General Dynamics Santa Barbara Sistemas. Pojazdy doposażane w wieże Lockheed Martin UK będą występowały w kilku odmianach, w tym czołgu rozpoznawczego (198), wozu kierowania ogniem artyleryjskim (23) i obserwacyjnego, wyposażonego w przenośny radiolokator (24). Dostawy rozpoczną się w 2017 i potrwają do 2024. Koszt pozyskania Scout SV to 3,5 mld GBP (18,7 mld zł) (Scout SV od 2020?, 2012-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.