Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt poszukuje kolejnych korwet

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 29 lipca 2015

Rząd w Kairze negocjuje z Paryżem zakup dodatkowych 2 korwet rakietowych typu Gowind. Egipt zamówił dotąd 4 okręty tego typu.

Egipt negocjuje zakup dodatkowych 2 korwet rakietowych typu Gowind 2500. Okręty będą służyć do ochrony egipskich wód terytorialnych i walki z islamistami z Półwyspu Synaj / Rysunek: DCNS

Przed rokiem Egipt zamówił od francuskiej grupy stoczniowej DCNS 4 korwety rakietowe typu Gowind 2500 (Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03). Pierwszy z okrętów, którego budowa rozpoczęła się wiosną, powstanie na terenie stoczni w Lorient na zachodzie Francji (Rusza budowa pierwszego egipskiego Gowinda, 2015-04-16). Pozostałe jednostki zostaną zbudowane w Aleksandrii na zasadzie transferu technologii.

Porozumienie o wartości ok. 1 mld euro (4,1 mld zł) zawiera w sobie opcję na zakup po preferencyjnej cenie kolejnych 2 jednostek typu Gowind. Przed kilkoma dniami obie strony rozpoczęły negocjacje cenowe w tej sprawie. Rozmowy toczono podczas spotkania w Kairze francuskiego ministra obrony, Jean-Yves Le Driana z jego egipskim odpowiednikiem, Sedkim Sobhim i prezydentem kraju, gen. Abdelem Fattahem el-Sisim.

Dodatkowe okręty najprawdopodobniej również powstaną w Egipcie. DCNS i grupa innych francuskich przedsiębiorstw zbrojeniowych przekaże Egipcjanom technologię niezbędną do budowy jednostek. Francuzi dostarczą też elementy wyposażenia pokładowego i uzbrojenie, w tym wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych VL Mica i pocisków przeciwokrętowych Exocet MM40.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.