Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt bliski zakupu Gowindów

Marynarka wojenna, 05 marca 2014

Władze Egiptu są bliskie zawarcia porozumienia z francuskim DCNS o zakupie czterech fregat typu Gowind.

Porozumienie o sprzedaży Egiptowi co najmniej 4 fregat typu Gowind, choć mocno wstępne, ma szansę stać się kolejnym dużym sukcesem rynkowym francuskiego DCNS, po kontrakcie na budowę 6 okrętów tego typu dla Malezji / Zdjęcie: DCNS

Jak informuje francuska La Tribune według źródeł zbliżonych do producenta okrętów, władze w Kairze zawarły już porozumienie wstępne w sprawie zakupu 4 fregat typu Gowind (inne media podają, że chodzi o zakup zaledwie 2 fregat). Wartość zapowiadanej transakcji ma wynieść 1 mld EUR (4,1 mld zł), jednak przy wykorzystaniu opcji na kolejne 2 okręty, może wzrosnąć.

W realizację całego przedsięwzięcia mają zaangażować się egipskie przedsiębiorstwa stoczniowe, które zgodnie z umową miałyby odpowiadać za dostawę co najmniej 3 Gowindów. Producent doposaży je m.in. w zestawy przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3 oraz wyrzutnie pocisków VL MICA.

Sukces DCNS jest tym większy, że w przegranym polu francuskie przedsiębiorstwo pozostawiło konkurencyjne oferty w postaci niemieckich MEKO-200, na wybór których swego czasu zdecydowała się Algieria (Fuchsy i MEKO dla Algierii, 2012-11-14), a także holenderskich Sigm, wybranych z kolei m.in. przez Maroko (Ostatnia Sigma dla Indonezji, 2009-03-09). Warto przypomnieć, że w przeszłości na zakup Gowindów zdecydowała się Malezja (Thales doposaży malezyjskie Gowindy, 2014-02-20).

Zakup Gowindów to kolejne duże przedsięwzięcie zbrojeniowe, na które w ostatnim czasie zdecydował się Kair. W minionych tygodniach Egipcjanie prowadzili w Moskwie rozmowy o zakupach uzbrojenia i wyposażenia wojskowego o wartości 2-3 mld USD (6-9 mld zł), w tym m.in. myśliwców MiG-29M/M2, czy śmigłowców uderzeniowych Mi-35M (Egipt na zakupach w Rosji, 2014-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.