Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gowindy tym razem dla Urugwaju?

Marynarka wojenna, 04 kwietnia 2014

Urugwaj może stać się kolejnym państwem, które zdecyduje się na eksploatację francuskich fregat typu Gowind.

Poza rozmowami o sprzedaży Gowindów do Egiptu i Urugwaju, DCNS jest w trakcie realizacji zlecenia na dostawę 6 fregat tego typu Malezji. Francuzi współpracują na tym polu z lokalną Boustead Naval Shipyard Sdn Bhd. Część wyposażenia elektronicznego okrętów, w tym systemy obserwacji i analizy pola walki w postaci trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnych SMART-S Mk 2 oraz holowanych sonarów CAPTAS-2, dostarczy inny francuski producent, Thales / Zdjęcie: MO Francji

O rozmowach prowadzonych przez DCNS, producenta Gowindów, z Armada Nacional del Uruguay (marynarką wojenną Urugwaju) informują francuskie media. Urugwajczycy mieliby wyrażać zainteresowanie leasingiem, a w przyszłości być może całkowitym wykupem, trzech fregat omawianego typu.

Mimo wyraźnego zainteresowania Montevideo Gowindami, leasing francuskich fregat wcale nie jest przesądzony. W rywalizacji o urugwajskie zlecenie mają bowiem startować także inni europejscy producenci, w tym niemiecki Fassmer z Berne na północy kraju oraz niewymieniony z nazwy podmiot brytyjski. W przypadku tego drugiego, uważa się, że może być to BAE Systems, które ma już doświadczenie w oferowaniu podobnych konstrukcji państwom południowoamerykańskim, m.in. pełnomorskich okrętów patrolowych typu Amazonas, eksploatowanych przez Marinha do Brasil (marynarkę wojenną Brazylii) (BNS Apa w Brazylii, 2013-05-27).

Jeżeli dojdzie do zawarcia ostatecznej umowy o leasingowaniu Gowindów, DCNS odnotuje drugi w ostatnich tygodniach sukces rynkowy związany z okrętami tego typu. W ostatnim czasie informowaliśmy bowiem o chęci zakupu co najmniej 4 Gowindów przez marynarkę wojenną Egiptu (Egipt bliski zakupu Gowindów, 2014-03-05).

Warto podkreślić, że poza Urugwajem, francuski DCNS jest aktywny marketingowo w Peru, gdzie stara się przekonać dowództwo Marina de Guerra del Perú (marynarki wojennej Peru) do zakupu 2 fregat typu FREMM (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.