Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne państwo zainteresowane FREMM

Marynarka wojenna, 16 grudnia 2013

Według doniesień południowoamerykańskiej prasy, władze Peru mają być zainteresowane zakupem 2 fregat typu FREMM.

Na zdjęciu pierwsza francuska fregata typu FREMM, Aquitaine (D650). Francuskie okręty budowane są w dwóch wersjach: ZOP oraz ze wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym. Wspólne dla wszystkich będą: 76-mm armata Otobreda 76, pociski przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3, pociski przeciwlotnicze Aster i torpedy MU 90. Na okrętach będą bazowały śmigłowce NH90 NFH / Zdjęcie: DCNS

Negocjacje w sprawie ewentualnego zakupu przez Marina de Guerra del Perú (marynarkę wojenną Peru) fregat typu FREMM już trwają. Brak jest na razie konkretów dotyczących warunków zapowiadanego porozumienia. Zakup FREMM przez MGP ma być związany z planami unowocześnienia wyposażenia tego rodzaju peruwiańskich sił zbrojnych, podobnie jak prowadzona obecnie modernizacja fregat typu Lupo.

Zainteresowanie MGP fregatami typu FREMM nie jest przypadkowe. Wystarczy przypomnieć, że jesienią br. Lima i Paryż zawarły między sobą porozumienie o współpracy w dziedzinie obronności oraz ochrony informacji niejawnych.

Dla DCNS ewentualne porozumienie z Peruwiańczykami otworzy południowoamerykański rynek dla oferowanych fregat. Opracowane i wdrażane do służby wespół z Włochami, okręty znalazły do tej pory zainteresowanie ze strony marynarek wojennych Francji (Wodowanie Provence, 2013-09-19), Włoch (Stępka pod Luigi Rizzo, 2013-09-10) i Maroka (Próby marokańskiej FREMM, 2013-07-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.