Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zlecenia iRobot

Wojska lądowe, 14 września 2015

Amerykańskie przedsiębiorstwo otrzymało zlecenia na dostawę nowych robotów inspekcyjnych dla klientów w USA i za granicą.

W odmianie podstawowej robot inspekcyjny 110 FirstLook ma 25,4 cm długości, 22,9 cm szerokości i 10,2 cm wysokości. Masa własna urządzenia wynosi 2,4 kg. Robot rozwija prędkość do 5,4 km/h. Wyposażono go w 4 kolorowe kamery TV, umieszczone z przodu, tyłu i po bokach mobilnej platformy. Pojazd można doposażyć w różnorodne urządzenia, w tym np. w manipulator wysięgnikowy z funkcją zacisku szczęk chwytaka / Zdjęcie: iRobot

W najbliższych miesiącach producent z Bedford w Massachusetts dostarczy klientom serię robotów inspekcyjnych różnych modeli, w tym m.in. małych 110 FirstLook (na zdjęciu) i 310 SUGV, a także szeroko rozpowszechnionych 510 PackBot. Wartość anonsowanych przed kilkoma dniami porozumień wynosi ok. 7,2 mln USD (26,6 mln zł).

Głównym odbiorcą robotów inspekcyjnych z Bedford będą siły zbrojne USA (Zlecenie na 110 FirstLook, 2015-08-20; USMC zamawia iRobot 310 SUGV, 2015-08-04), a także armie państw sojuszniczych (Packboty dla Kanady, 2014-09-09). Zawarte w ostatnich tygodniach umowy zobowiązują również iRobot do dostarczenia klientom części zamiennych i dokumentacji technicznej. Producent przeprowadzi też szkolenia przyszłych użytkowników.

Roboty inspekcyjne będą służyły do wykrywania, przenoszenia i neutralizacji ładunków niebezpiecznych, w tym np. improwizowanych ładunków wybuchowych. Mogą być również użyte w warunkach szczególnie szkodliwych i niebezpiecznych dla człowieka. Przystosowano je przede wszystkim do pracy w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. W razie potrzeby będą też używane w terenie otwartym, gdzie posłużą do inspekcji kanałów, tuneli i rowów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.