Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7. Atlas dla RAF

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2015

Brytyjskie wojska lotnicze odebrały 7. samolot transportowy A400M Atlas.

Siódmy A400M przekazany RAF jest 24. transportowcem tego typu, wyprodukowanym w zakładach w Sewilli / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Przedsiębiorstwo Airbus Defence and Space przekazało brytyjskiemu Ministerstwu Obrony 7. samolot A400M Atlas. Oznacza to, że transportowce tego typu, używane przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) mogą rozpocząć wykonywanie zadań na całym świecie. Początkowo planowano, że nastąpi to w marcu br., ale majowa katastrofa spowodowała opóźnienie harmonogramu (Trzeci A400M dla RAF, 2015-07-07).

Rząd w Londynie zamówił 22 Atlasy, za kwotę 2,75 mld GBP (15,8 mld zł). 4 z nich stacjonują w bazie Brize Norton. 3 kolejne Atlasy służą do prób urządzeń samoobrony (DASS), w jakie wyposażone zostaną wszystkie brytyjskie samoloty tego typu. Wdrożenie DASS do eksploatacji nastąpi w przyszłym roku.

W bieżącym miesiącu łączny nalot floty A400M używanych przez RAF powinien przekroczyć 1000 godzin. Pierwszy Atlas dostarczony Brytyjczykom, noszący nazwę własną City of Bristol, to samolot o największym nalocie spośród wszystkich A400M w świecie. Wskaźnik zdolności do wykonania misji przez europejskie transportowce wynosi ponad 90%.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.