Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RAF odebrały pierwszego Atlasa

Lotnictwo wojskowe, 28 listopada 2014

W bazie RAF Brize Norton miała miejsce ceremonia przekazania pierwszego brytyjskiego A400M.

Królewskie wojska lotnicze W. Brytanii odbiorą 22 transportowce A400M Atlas / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Wczoraj w bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), w obecności premiera Davida Camerona i ministra Philipa Dunne’a, odbyło się uroczyste przyjęcie do służby pierwszego transportowca A400M Atlas. Samolot, noszący znaki rejestracyjne ZM400, przybył do kraju 10 dni temu, wprost z zakładów Airbus Defence & Space w Sewilli (Oblot brytyjskiego A400M, 2014-09-01).

Brytyjczycy zamówili 22 Atlasy. Do końca roku RAF odbiorą jeszcze 2 samoloty tego typu. Przedwczoraj w Sewilli rozpoczęto zabudowywanie w jednym z nich urządzeń samoobrony. Data oblotu innego będzie wyznaczona wkrótce.

Zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej przez brytyjskie A400M zaplanowano w marcu 2015. Do tego terminu do rąk pilotów RAF trafić ma łącznie 7 Atlasów.

Pozostałe będą przekazane do 2018. A400M zastąpią w służbie C-130J Hercules, które będą sukcesywnie wycofywane do 2022. Do zadań nowych transportowców należeć będzie nie tylko przewóz ładunków i zrzuty spadochroniarzy, ale także wsparcie działań jednostek specjalnych (A400M zrzuca maksymalny ładunek, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.