Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gromy z Mesko dla WP

Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2015

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z Mesko umowę na dostawy 180 pocisków rakietowych do przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom.

Ostatnia dwuletnia umowa na dostawy pocisków rakietowych do ppzr Grom została podpisana w 2013. Wartość kontraktu wynosiła 80 mln zł. Oddziały przeciwlotnicze Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych odebrały w jej ramach 200 pocisków. Pierwsza setka została dostarczona w 2013, druga do końca 2014 / Zdjęcie: MON

Pociski Grom G1 o wartości 73.991.880 zł zostały zakupione w ramach procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu (Negocjacje w sprawie Gromów, 2015-09-14). Rakiety mają uzupełnić zapas w Siłach Zbrojnych oraz posłużyć do zabezpieczenia szkoleń. Wojsko Polskie wykorzystuje 400 wyrzutni ppzr Grom i 1,5 tys. pocisków Grom G1.

Uzasadnieniem wybranej ścieżki zakupu jest spełnienie przez pociski definicji sprzętu wojskowego, czyli są wyposażeniem specjalnie zaprojektowanym do celów wojskowych i przeznaczonym do użycia jako amunicja. Ponadto jedyny producent Mesko dysponuje wymaganym kompletem aktualnej dokumentacji technicznej.

Cena jednostkowa za rakietę ze Skarżyska-Kamiennej to 411.066 zł, większa niż 336.671 zł szacowane przez MON we wrześniu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.