Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Gromy dla Litwy

Wojska lądowe, 23 grudnia 2014

Litwa odebrała pierwsze polskie zestawy przeciwlotnicze bardzo krótkiego zasięgu, Grom.

Pierwsze polskie przenośne zestawy przeciwlotnicze bardzo krótkiego zasięgu dostarczono na Litwę w ostatnich dniach. Żołnierze, którzy przeszli kurs szkoleniowy w Koszalinie, będą służyli jako instruktorzy dla operatorów Gromów / Zdjęcie: MO Litwy

Pierwsza partia Gromów trafiła na Litwę w ostatnich dniach. Dostawy zestawów przeciwlotniczych będą kontynuowane do 2021. Na ich zakup Wilno przeznaczy ogółem 34 mln euro (142 mln zł). Pod koniec listopada grupa litewskich żołnierzy odbyła ponad tygodniowy kurs szkoleniowy z ich obsługi, zorganizowany w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie (Litwini zapoznają się z Gromami, 2014-11-28).

Polskie przenośne zestawy przeciwlotnicze uzupełnią w linii eksploatowane już FIM-92 Stinger i RBS70. Zakup Gromów jest elementem wieloletniego programu modernizacyjnego sił zbrojnych Litwy. Jego finansowanie będzie możliwe dzięki stałemu wzrostowi wydatków obronnych Wilna (Litwa zwiększa budżet obronny, 2014-12-08). Do 2020 budżet litewskiego ministerstwa obrony ma odpowiadać 2% PKB.

Poza zestawami przeciwlotniczymi, Litwini zamierzają pozyskać też m. in. kolejne partie przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin (Litwa kupuje Javeliny, 2014-10-17). W planach jest także zakup nieokreślonej liczby kołowych transporterów opancerzonych, które pozwolą na wycofanie z linii wiekowych M113A1/A2 (Litwa zbroi się, 2014-07-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.