Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwini zapoznają się z Gromami

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 listopada 2014

Litewscy żołnierze rozpoczęli szkolenie z obsługi zestawów przeciwlotniczych bardzo krótkiego zasięgu Grom.

Wartość zestawów przeciwlotniczych Grom, które trafią na Litwę w br. wynosi 4,8 mln euro (20 mln zł). Do 2021 Litwini otrzymają także pakiet części zamiennych, dokumentację techniczną i materiały szkoleniowe / Zdjęcie: MON

Czterech litewskich żołnierzy przechodzi ponad tygodniowy kurs szkoleniowy w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Wojskowi zapoznają się z obsługą zestawów przeciwlotniczych Grom w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki. Zdobyta wiedza pozwoli im na przeszkolenie większej liczby operatorów Gromów bezpośrednio na Litwie.

W myśl porozumienia zawartego podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, siły zbrojne Litwy pozyskają produkowane przez Mesko zestawy przeciwlotnicze o wartości 34 mln euro (142 mln zł) (Kieleckie umowy MESKO, 2014-09-02). Dostawy pierwszej transzy wyrzutni i pocisków rakietowych rozpoczną się na początku grudnia. Ostatnie zestawy trafią na Litwę do 2021.

Polskie zestawy przeciwlotnicze zostaną pozyskane m.in. ze środków zwiększonego o 130 mln litów (157 mln zł) tegorocznego budżetu obronnego państwa, podobnie jak np. kolejna partia przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin (Litwa kupuje Javeliny, 2014-10-17). Gromy uzupełnią w linii obecnie eksploatowane zestawy FIM-92 Stinger i RBS70.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.