Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza tajska Lakota gotowa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 maja 2014

Pierwszy z zamówionych przez wojska lądowe Tajlandii śmigłowców UH-72A Lakota, został już zmontowany w zakładach Airbus Helicopters w Columbus w stanie Mississippi.

Tajlandia jest pierwszym zagranicznym nabywcą UH-72A, produkowanych do tej pory na potrzeby oddziałów wojsk lądowych i Gwardii Narodowej USA / Zdjęcie: Airbus

Królewskie wojska lądowe Tajlandii oczekują dostaw 6 śmigłowców UH-72A, zamówionych na początku kwietnia (Zgoda na Lakoty dla Tajlandii, 2014-04-04). Wiropłaty powstają w zakładach Airbus Helicopters w Columbus w stanie Mississippi, gdzie zmontowano pierwszego z nich. W najbliższych miesiącach śmigłowiec będzie poddawany serii prób, poprzedzających jego przekazanie US Army, do czego powinno dojść zimą. Rola amerykańskich wojsk lądowych jako pośrednika, wynika z charakteru całego przedsięwzięcia, które realizowane jest w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. Dlatego sprzedaż śmigłowców Tajlandii wymagała zgody Senatu USA.

Tajlandia jest pierwszym zagranicznym nabywcą UH-72A, będących odmianą cywilnego EC145. Do tej pory śmigłowce te zasilały oddziały US Army i Gwardii Narodowej USA. Przed kilkoma dniami Airbus przekazał Amerykanom trzysetny taki wiropłat (300. Lakota dla Amerykanów, 2014-05-15).

Tajskie UH-72A będą angażowane przede wszystkim do transportu żołnierzy i zaopatrzenia. W razie potrzeby, śmigłowce będą też wspierać ogniowo jednostki lądowe. Poza Lakotami, Tajowie zamówili też ostatnio m.in. dwa śmigłowce AgustaWestland AW139 (Tajlandia zamawia AW139, 2012-10-09) oraz cztery EC 725 (EC725 dla Tajlandii, 2012-09-19). Planują też kupić więcej tych ostatnich wiropłatów (Tajowie przymierzają się do kolejnych zakupów, 2013-10-15)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.