Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fundusze na kolejne Lakoty

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2014

Kongres USA przyznał fundusze na zakup kolejnych 20 śmigłowców wielozadaniowych UH-72A Lakota dla US Army.

Obecnie jednostki lotnictwa US Army, Army National Guard i Navy US mają łącznie na stanie 290 śmigłowców UH-72A Lakota / Zdjęcie: Maryland Army National Guard

W ubiegłym tygodniu Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki przesłał do zatwierdzenia przez prezydenta Baracka Obamę rachunek wydatków na zakup 20 śmigłowców wielozadaniowych UH-72A Lakota. Wiropłaty mają kosztować podatników 171 mln USD (524,6 mln PLN).

Trafią one do jednostek lotnictwa US Army i Army National Guard, od września 2014 do lipca 2015. Jak podaje producent, koncern Airbus Helicopters, cena podstawowa UH-72A to 5,5 mln USD (ok. 17 mln PLN), ale za dodatkowe wyposażenie (wyciągarkę, czujniki optoelektroniczne, czy łącze do przesyłania informacji kodowanych) trzeba zapłacić kilka milionów dolarów więcej. Dodatkowo kontrakt obejmuje zakup części zamiennych, szkolenia i inne wydatki.

US Army planowała początkowo nabycie 31 Lakot w roku budżetowym 2014 i 10 kolejnych w roku fiskalnym 2014. Pozwoliłoby to Airbusowi kontynuować ich produkcję w zakładach w Columbus, w stanie Mississippi, do 2016 (Kolejne zlecenie na UH-72A Lakota, 2012-11-15, 200 Lakot US Army, 2012-03-02).

Jednak prezydencka propozycja budżetu na 2014 zakładała zmniejszenie dostaw do zaledwie 10 UH-72A i zakończenie ich produkcji. Najnowsze zlecenie nie tylko zwiększa tę liczbę, ale także, co najważniejsze dla Airbusa, nie określa terminu zakończenia ich produkcji. Europejskie konsorcjum liczyło też na dostarczenie 6 Lakot siłom zbrojnym Tajlandii Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?, 2014-01-13.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.