Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowa siatka połączeń z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 27 października 2015

Linie lotnicze operujące z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice wprowadziły zimowy rozkład lotów, na który składa się 59 połączeń regularnych.

W sezonie zimowym 2015/2016 z Krakowa operuje 13 przewoźników wykonujących regularne rejsy na 59 trasach / Zdjęcie: Marcin Sigmund
Nowościami tegorocznego zimowego rozkładu są uruchomione przez Ryanaira loty na Wyspy Kanaryjskie (Z Ryanairem na Kanary, 2015-05-07) oraz do Izraela (Loty z Krakowa do Izraela, 2015-07-07). Połączenie na Gran Canarię ma ruszyć 6 listopada, a loty na tej trasie mają być wykonywane w poniedziałki i piątki. Rejsy do Eilatu/Ovdy mają się zacząć dzień później i być wykonywane we wtorki i soboty. Połączenie na Teneryfę ma zostać zainaugurowane 8 listopada i być realizowane w czwartki oraz niedziele.

Tegoroczna zimowa oferta naszego lotniska jest wyjątkowo bogata. Pozostają w rozkładzie loty nowych przewoźników czyli British Airways, KLM, Swiss i dochodzą nowe, atrakcyjne kierunki – powiedział Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń wzrosła o 12. W rozkładzie pozostały dotychczasowe połączenia sezonowe realizowane przez Finnaira do Helsinek i przez Ryanaira do Barcelony-Girony i Gdańska. Na zimę zawieszone zostały loty Alitalii do Rzymu; Vuelinga do Barcelony-El Prat; Ryanaira do Cagliari, Kos, Majorki, Malagi, Pafos, Pizy, Trapani i Germanwings do Stuttgartu. Według deklaracji przewoźników rejsy na tych trasach mają zostać wznowione wiosną 2016.

W sezonie zimowym 2015/2016 z Krakowa operuje 13 towarzystw: Airberlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, Swiss.

Interesująco zapowiada się też przyszłoroczny letni rozkład lotów. W piątek, 23 października, British Airways ogłosiły, że od początku maja 2016 zwiększą liczbę lotów pomiędzy Krakowem a Londynem-Heathrow z 4 do 7 tygodniowo.

Wcześniej powrót do Krakowa od wiosny 2016 ogłosił SAS, który będzie latać do Kopenhagi (SAS wracają do Krakowa, 2015-10-10). W tym samym okresie Jet2.com ma uruchomić loty do Manchesteru (Z jet2.com z Krakowa do Manchesteru, 2015-06-09), zaś Ryanair ma otworzyć połączenie z Bristolem i zwiększyć częstotliwość rejsów na trasach do Alicante, East Midlands i Londynu.

Zimowa siatka będzie obowiązywać do zmiany czasu na letni, czyli do końca marca 2016. 

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.