Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcia w Air France

Lotnictwo cywilne, 05 października 2015

Narodowy przewoźnik Francji ogłosił plan drastycznych cięć personelu.

Zdjęcie: Air France

Zarząd linii Air France, jednej ze spółek towarzystwa Air France-KLM, ogłosił plan zmniejszenia do 2017 zatrudnienia o 2900 osób: 300 pilotów, 900 stewardów i stewardes oraz 1700 członków personelu obsługi naziemnej. Jest to pierwsze tego rodzaju posunięcie w historii przewoźnika.

Kierownictwo namawia do rezygnacji z pracy na własną prośbę, jednak w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych, decyzje o zwolnieniu podejmować będzie zarząd. Mówi się też o wycofaniu z eksploatacji 14 samolotów, głównie Airbusów A340 i rezygnacji z odbioru zamówionych Boeingów 787-8 i 787-9, które przeznaczone mają być dla KLM (Wyposażenie holenderskich Dreamlinerów , 2015-08-05).

Zmniejszona zostanie także siatka połączeń (Samoobsługa z Air France , 2015-08-10 Warszawa powitała Transavię, 2015-07-03). Odwołane będą głównie rejsy do Azji, gdzie konkurencja jest największa. Wszystkie w/w redukcje mają przynieść ok. 1,8 mld euro oszczędności (7,65 mld zł).

Plan wywołał wściekłość pracowników. Ok. 2 tys. ludzi zebrało się dziś przed siedzibą Air France w porcie lotniczym Charles de Gaulle. Niemal 100 działaczy związkowych wdarło się na poranne posiedzenie, na którym dyrekcja przedstawiała plany restrukturyzacji. 2 menedżerów odpowiedzialnych za sprawy kadrowe musiało salwować się ucieczką przed rozwścieczonym tłumem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.